Πανικός επικράτησε στο νοσοκομείο Κορίνθου όταν νεαρός άνδρας εισέβαλε με μπιτόνι βενζίνης και ένα καπνογόνο απειλώντας τους γιατρούς πως θα βάλει φωτιά και τους κάψει.
Όπως αναφέρει η τοπική ιστοσελίδα KorinthosTν, οι πιο ψύχραιμοι από το προσωπικό, γιατροί και νοσηλευτές, αλλά και ασθενείς προσπάθησαν να πείσουν τον 25χρονο να αφήσει το μπιτόνι της βενζίνης, ωστόσο ο ίδιος συνέχιζε τις απειλές.
Στο σημείο κλήθηκε και η αστυνομία. Η παρουσία των αστυνομικών έκαναν τον άνδρα να εγκαταλείψει το μπιτόνι και να τραπεί σε φυγή. Ακολούθησε ένα ανθρωποκυνηγητό με τους αστυνομικούς να καταφέρνουν τελικά να τον πιάσουν, να τον ακινητοποιήσουν και να του περάσουν χειροπέδες.
Το μπιτόνι της βενζίνης και το καπνογόνο κατασχέθηκαν από τους αστυνομικούς, ενώ ο συλληφθείς θα οδηγηθεί στον εισαγγελέα.
O Πρόεδρος του Ιατρικού Συλλόγου Κορινθίας κ. Χρυσοβαλάντης Μέλλος αναφέρθηκε στο εν λόγω περιστατικό, στις εκτός ορίων εφημερίες αλλά και στην υποστελέχωση, που δημιουργεί αναμονή, με αποτέλεσμα πολλοί ασθενείς να χάνουν την υπομονή τους και να προκαλούν εντάσεις.
Πηγή
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!