Δεν το χωρά ο νους αυτό που έκανε ένας αλλοδαπός, ο οποίος προσπαθούσε να παρασύρει τα ανήλικα παιδιά που ήταν συγκεντρωμένα σε ένα δημοτικό πάρκο στο Βαθύ της Σάμου ώστε να κάνουν χρήση ναρκωτικών μαζί του και μάλιστα δεν δίστασε να πάρει μπροστά τους τη δόση του!
Το πρωτοφανές περιστατικό συνέβη το βράδυ της περασμένης Πέμπτης, ευτυχώς όμως τα παιδιά αντέδρασαν αμέσως στην πρόκληση και έσπευσαν να απομακρυνθούν από τον επικίνδυνο χρήστη που τους παρακινούσε να ακολουθήσουν το δικό του σκοτεινό μονοπάτι και να ειδοποιήσουν την Αστυνομία, η κινητοποίηση της οποίας ήταν άμεση.
Ο αλλοδαπός εντοπίστηκε στην περιοχή από τους αστυνομικούς της Δίωξης Ναρκωτικών και του τοπικού τμήματος, συνελήφθη και σε βάρος του σχηματίστηκε δικογραφία για παραβάσεις της νομοθεσίας για τα ναρκωτικά με την οποία παραπέμφθηκε στον εισαγγελέα Πρωτοδικών Σάμου.
Η κατάσταση με τους αλλοδαπούς στα νησιά του Αιγαίου δείχνει εκ νέου να ξεφεύγει ενώ πλέον η παραβατικότητα πολλών εξ αυτών έχει ξεκινήσει να δημιουργεί έντονα προβλήματα στις τοπικές κοινωνίες.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!