Συναγερμός σήμανε στις Αρχές για την εξαφάνιση 73χρονου άνδρα, στο Αιγίνιο Πιερίας.
Πρόκειται για τον Θεόδωρο Μακρίδη, κάτοικο Καλοχωρίου Ημαθίας, τα ίχνη του οποίου χάθηκαν το βράδυ του περασμένου Σαββάτου 9 Σεπτεμβρίου 2023, από το Αιγίνιο Πιερίας.
Σύμφωνα με πληροφορίες, ο ηλικιωμένος πήγε στην εμποροπανήγυρη της περιοχής μαζί με τη σύζυγό του. Για άγνωστο λόγο ο 73χρονος αποχώρησε από εκεί και έκτοτε αγνοείται, χωρίς να έχει δώσει κάποιο σημάδι επικοινωνίας, παρά τις προσπάθειες συγγενών και φίλων του που τον καλούν στο κινητό του, το οποίο είναι απενεργοποιημένο.
Το μεσημέρι της Κυριακής 10 Σεπτεμβρίου, η σύζυγός του μετέβη στο Αστυνομικό Τμήμα Πύδνας – Κολινδρού, όπου και δήλωσε την εξαφάνισή του.
Η κόρη του, Μάγδα Μακρίδου, απευθύνει έκκληση μέσω διαδικτύου, σε οποιονδήποτε γνωρίζει ή είδε κάτι να επικοινωνήσει μαζί της στο τηλέφωνο: 6978683881 ή με τις Αρχές.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!