Πολίτες από ολόκληρο τον Δήμο Δίου-Ολύμπου βρέθηκαν στο Λιτόχωρο, για να παρακολουθήσουν την παρουσίαση των υποψηφίων δημοτικών και τοπικών συμβούλων του συνδυασμού ΣΥΝΘΕΣΗ του υποψηφίου Δημάρχου Βαγγέλη Γερολιόλιου.
Οι συνολικοί 169 υποψήφιοι δημοτικοί και τοπικοί σύμβουλοι από τις 12 κοινότητες του Δήμου, που απαρτίζουν το ψηφοδέλτιο της ΣΥΝΘΕΣΗΣ παρουσιάστηκαν στο κατάμεστο από κόσμο ανοιχτό θέατρο του δημοτικού πάρκου Λιτοχώρου.
Παρουσιάζοντας την ομάδα της νίκης, ο Δήμαρχος Βαγγέλης Γερολιόλιος υπογράμμισε την αξία της συνεργασίας του με ανθρώπους από ένα ευρύ φάσμα της πολιτικής και της κοινωνίας. Δήλωσε περήφανος που συμπορεύεται προς τις δημοτικές εκλογές με πολίτες που διακρίθηκαν και εκπροσωπούν τον χώρο της επιστήμης, της επιχειρηματικότητας, του πρωτογενούς τομέα, του τουρισμού, του συνδικαλισμού, του εθελοντισμού, του αθλητισμού, της νεολαίας και των μεταναστών.
Κάλεσε παράλληλα τους συνδημότες του να κρίνουν και να συγκρίνουν συνδυασμούς και προγραμματικές θέσεις, ενόψει των δημοτικών εκλογών της 8ης Οκτωβρίου 2023.
Το σύνολο των υποψηφίων δημοτικών και τοπικών συμβούλων με το ψηφοδέλτιο της ΣΥΝΘΕΣΗΣ και του έργου και του προγράμματος του δημάρχου, Βαγγέλη Γερολιόλιου, βρίσκονται στο www.geroliolios.gr
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!