Ο Πρόεδρος και το Διοικητικό Συμβούλιο του Επιμελητηρίου Πιερίας θέλοντας να συνδράμει τους πλημμυροπαθείς της Θεσσαλίας, απευθύνει κάλεσμα στις επιχειρήσεις-μέλη του, στα επαγγελματικά σωματεία του Νομού και στους πολίτες της Πιερίας, για συγκέντρωση ειδών πρώτης ανάγκης, προκειμένου να αποστείλει ανθρωπιστική βοήθεια.
Ειδικότερα, υπάρχει ανάγκη για τα κάτωθι:
- Ξηρά τροφή (μπισκότα, φρυγανιές, κριτσίνια, κρουασάν, κλπ.)
- Ψωμί τοστ
- Γάλα μακράς διαρκείας
- Νερό
- Κονσέρβες
- Πατατάκια
- Είδη ατομικής υγιεινής (χαρτί υγείας, μωρομάντηλα, πάνες παιδικές και ενηλίκων, σερβιέτες, σαπούνια, αντισηπτικά μαντήλια, κλπ.)
- Κλινοσκεπάσματα (κουβέρτες, σεντόνια)
- Πετσέτες
Η συλλογή των ειδών θα πραγματοποιηθεί στο Επιμελητήριο Πιερίας (28ης Οκτωβρίου 9, Κατερίνη) καθημερινά και ώρες 08:00 – 14:00, τηλ. 2351023211.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!