Ένα απίθανο σκηνικό έγινε την Τετάρτη σε σχολείο του δήμου Διρφύων Μεσσαπίων στην Εύβοια.
Όπως αναφέρει το evima.gr, το πρωί το σχολικό λεωφορείο πέρασε για να πάρει παιδιά Δημοτικού και Νηπιαγωγείου. Αρχικά το σχολικό σταμάτησε στο Δημοτικό, άφησε τους μικρούς μαθητές και συνέχισε με τα παιδάκια του Νηπιαγωγείου.
Ένας μικρός μαθητής Νηπιαγωγείου, μπερδεύτηκε και κατέβηκε στο Δημοτικό. Μάλιστα, μπήκε κανονικά σε αίθουσα, κάθισε και πήρε και… βιβλία!
Χρειάστηκε να φτάσει η ώρα 11:00 για να αντιληφθούν οι δάσκαλοι ότι το παιδί δεν ανήκε στο σχολείο τους και ήταν μικρότερης ηλικίας.
Αφού έγινε η αντιπαραβολή των ονομάτων με τις λίστες μαθητών του Δημοτικού, τότε αντιλήφθηκαν τι έχει συμβεί.
Έτσι, ενημέρωσαν τόσο το Νηπιαγωγείο που επίσης δεν φαίνεται να είχε αντιληφθεί την απουσία του μικρού μαθητή, όσο και τους γονείς του έτσι ώστε να πάνε στο σχολείο και να το πάρουν.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!