Είμαι ο Σάββας Καρυπίδης, Ολυμπιονίκης, αθλητής handball και υποψήφιος δημοτικός σύμβουλος Κατερίνης. Σε αυτές τις εκλογές συντάσσομαι με τον Γιάννη Ντούμο για ένα Δήμο υπεύθυνο, ένα Δήμο διαφανή, ένα Δήμο αποτελεσματικό και αποδοτικό σε όλους τους τομείς.
Στόχος της ομάδας μας είναι να λύσουμε όλες τις παθογένειες στο Δήμο μας, να εκσυγχρονίσουμε τις υπηρεσίες, αναβαθμίζοντας έτσι το αστικό περιβάλλον. Η βελτίωση αλλά και η δημιουργία νέων χώρων άθλησης και πολιτισμού, παράλληλα, αποτελεί για μένα προσωπικά, αλλά και για όλο το συνδυασμό του «Δήμου - Πρότυπο» κυρίαρχο ζήτημα, καθώς στοχεύουμε στο να παρακινήσουμε τους νέους μας να ζήσουν και να δημιουργήσουν με ποιότητα, αξιοπρέπεια και όραμα στον τόπο μας. Για εμάς, «Δήμος - Πρότυπο» σημαίνει ένας Δήμος που χαρακτηρίζεται από συγκεκριμένες αρχές. Αρχές όπως ο σεβασμός προς τον άνθρωπο - δημότη και, φυσικά, η οικονομική διαφάνεια και αξιοκρατία, οι οποίες αποτελούν κύριο άξονα στην επιδίωξη χάραξης ενός ολιστικού σχεδίου πολιτικής για την πόλη μας.
Ο Γιάννης Ντούμος είναι ένας άνθρωπος με σχέδιο και πλήρη αφοσίωση στην πόλη και τους ανθρώπους της, γεγονός που συμμερίζομαι ολοκληρωτικά, γι' αυτό και με βρίσκει στο πλευρό του, προσβλέποντας σε ένα αισιόδοξο μέλλον για την Κατερίνη μας. Η φρέσκια οπτική και το δυναμικό του «Δήμου - Πρότυπο» είναι ικανά να φέρουν την αλλαγή που όλοι επιθυμούμε για την πόλη μας.
Κι εγώ με Ντούμο, για ένα Δήμο Πρότυπο, για ένα Δήμο σε ικανά χέρια!
Σάββας Καρυπίδης
Ολυμπιονίκης - Αθλητής Handball
Υποψήφιος Δημοτικός Σύμβουλος Κατερίνης - «Δήμος - Πρότυπο»
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!