Η Διεύθυνση Αστυνομίας Λάρισας αποφάσισε τις κατωτέρω προσωρινές κυκλοφοριακές ρυθμίσεις, με διακοπή της κυκλοφορίας όλων των οχημάτων στον Αυτοκινητόδρομο Π.Α.Θ.Ε. στο ρεύμα κυκλοφορίας προς Θεσσαλονίκη, από τον Α/Κ Νίκαιας (χ.θ. 348+106) έως τα όρια μας με τη Δ.Α. Πιερίας (χ.θ.400+265) και από ώρα 03:00 της (09-09-2023), λόγω αυξημένου όγκου υδάτων επί της οδού.
2. Η παρούσα απόφαση ισχύει από τη δημοσίευσή της και για το ανωτέρω χρονικό διάστημα.
3. Οι παραβάτες της απόφασης αυτής διώκονται και τιμωρούνται σύμφωνα με τις διατάξεις του Ν. 2696/99 «Περί κυρώσεως του Κώδικα Οδικής Κυκλοφορίας».
4. Της παραπάνω Απόφασης Απαγόρευσης κυκλοφορίας εξαιρούνται:
α. Τα οχήματα Οδικής Βοήθειας.
β. Τα οχήματα εκτάκτου ανάγκης.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!