Ένα απίστευτο περιστατικό σημειώθηκε σε χωριό του δήμου Χαλκίδας στην Εύβοια, όταν κλέφτες πιάστηκαν να κλέβουν ελιές από ξένο χωράφι.
Θρασύτατοι κλέφτες είχαν απλώσει πανιά και έκλεβαν μαζεύοντας ελιές από ξένο χωράφι σε χωριό του δήμου Χαλκίδας στην Εύβοια.
Ωστόσο φαίνεται ότι κάποιος τους είδε και ειδοποίησε τον Αντιδήμαρχο της περιοχής που έσπευσε στο σημείο και κατέγραψε σε βίντεο όσα αντίκρισε μέσα στα μαύρα μεσάνυχτα.
Όπως είπε στο MEGA ο αντιδήμαρχος δημοτικής ενότητας Ανθηδώνας Κώστας Καρβούνης, τον ειδοποίησαν γύρω στις 12 τα μεσάνυχτα για το περιστατικό.
«Ο Δήμος έχει μία υπηρεσία που ασχολείται με τον δημοτικό φωτισμό. Με ειδοποίησαν ηλεκτρολόγοι ότι στην συγκεκριμένη περιοχή υπάρχει κινητικότητα. Είναι μία περιοχή μόλις 200 μ. από τα τελευταία σπίτια του χωριού», είπε.
«Μεταβήκαμε μαζί στο σημείο. Βρήκαμε τα πανιά, είχε έρθει και η αστυνομία. Οι δράστες ήταν σε φυγή, πιστεύουμε ήταν ένας ή δύο, είδαμε κάτι σκιές. Δουλεύουν το βράδυ, μαζεύουν μία μικρή ποσότητα και βγάζουν λάδι», συμπλήρωσε.
Σύμφωνα με όσα ανέφερε ο αντιδήμαρχος, δεν είναι η πρώτη φορά που συμβαίνει κάτι τέτοιο στην περιοχή. Περιστατικά κλοπής λαδιού έχουν σημειωθεί και στο παρελθόν, καθώς η τιμή του ελαιόλαδου έχει πάρει την ανιούσα.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!