Συνελήφθη ένας 27χρονος άνδρας για ληστεία και οπαδική βία το βράδυ της Τετάρτης (13/12) στις Σέρρες.
Σε βάρος του 27χρονου σχηματίστηκε δικογραφία για το αδίκημα της ληστείας, παράβαση της νομοθεσίας περί αθλητικής βίας και της νομοθεσίας περί βεγγαλικών.
Νωρίτερα το μεσημέρι της Τετάρτης ο ίδιος άνδρας, σύμφωνα με την ΕΛΑΣ, προσέγγισε 17χρονο αλλοδαπό ο οποίος φορούσε μπλούζα αθλητικής ομάδας και με την απειλή μαχαιριού τον εξανάγκασε να την βγάλει πριν να του την πάρει.
Παράλληλα οι αστυνομικοί συνέλαβαν άλλον έναν άνδρα την ώρα που έβγαινε από το σπίτι του πρώτου συλληφθέντα καθώς στην κατοχή του βρέθηκε και κατασχέθηκε μία συσκευασία πυροτεχνημάτων των 100 βολών.
Σε έρευνα που ακολούθησε στο σπίτι αυτό βρέθηκαν και κατασχέθηκαν 418 τεμάχια πυροτεχνημάτων διαφόρων ειδών.
Οι συλληφθέντες, με τη δικογραφία που σχηματίσθηκε σε βάρος τους, οδηγήθηκαν στον Εισαγγελέα Πρωτοδικών Σερρών.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!