Δραματική είναι η κατάσταση των τουαλετών στους συρμούς του ΟΣΕ, στο δρομολόγιο Αθήνα-Χαλκίδα, όπως κατήγγειλαν επιβάτες, που κάνουν καθημερινά το δρομολόγιο.
Σύμφωνα με μαρτυρίες, «συνήθως λειτουργεί μόνον η μία από τις δύο», ενώ συχνά και οι δύο τουαλέτες είναι «εκτός λειτουργίας», αναγκάζοντας τους επιβάτες, να κατεβαίνουν σε άλλους σταθμούς, στο μέσον της διαδρομής, για να βρουν τουαλέτα σε κάποιο καφέ. Οι επιβάτες, που βιώνουν καθημερινά το ίδιο πρόβλημα, καταγγέλλουν ότι, οι τουαλέτες δεν επισκευάζονται για μέρες, ενώ το συγκεκριμένο δρομολόγιο, το χρησιμοποιούν και τουρίστες.
Απηυδισμένοι οι επιβάτες, για του λόγου το αληθές τράβηξαν φωτογραφίες, που αποδεικνύουν ότι δεν λειτουργούσαν και οι 2 τουαλέτες του τρένου, που ξεκίνησε από Αθήνα στις 24/12 στις 17:28 και έκανε και το δρομολόγιο της επιστροφής από Χαλκίδα στις 19:03.
Οι φωτογραφίες είναι από τις 2 τουαλέτες του τρένου.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!