Την Τετάρτη 13 Δεκεμβρίου άνοιξε η αυλαία των μαθητικών συναυλιών σχολικού έτους 2023-2024, του Δημοτικού Ωδείου Κατερίνης, στο Πνευματικό Κέντρο Δήμου Κατερίνης, όπου πραγματοποιήθηκε η συναυλία των σπουδαστών, της τάξης πιάνου της καθηγήτριας Μπέττυς Τσομίδου.
Οι μαθητές πιάνου του Δ.Ω.Κ. ερμήνευσαν έργα από το κλασικό, το σύγχρονο και το ελληνικό ρεπερτόριο.
Η πρόεδρος του ΔΣ του ΔΩΚ, Παρθένα Μακρίδου-Παρτσαλίδου συνεχάρη τόσο τους μαθητές του Δ.Ω.Κ. που συμμετείχαν στην εκδήλωση όσο και την υπεύθυνη καθηγήτρια, Μπέττυ Τσομίδου για το σημαντικό εκπαιδευτικό της έργο.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!