Από την υπηρεσία καθαριότητας του Δήμου Κατερίνης ανακοινώνεται ότι: το Σάββατο 23/12 τα δρομολόγια της αποκομιδής θα πραγματοποιηθούν κανονικά, ενώ την Κυριακή 24/12 (παραμονή Χριστουγέννων), παράλληλα με το προγραμματισμένο δρομολόγιο: Κέντρο – Γήπεδο - Νομαρχία, θα υπάρξει μέριμνα και για μικρό απορριμματοφόρο στο κέντρο της πόλης. Επίσης, θα γίνει ανακύκλωση στο κέντρο της πόλης (πρωί και απόγευμα), ενώ κανονικά θα γίνουν και τα νυχτερινά δρομολόγια.
Τη Δευτέρα 25/12 (ανήμερα των Χριστουγέννων) θα πραγματοποιηθεί το πρωί, αποκομιδή αποκλειστικά των βυθιζόμενων κάδων. Την Τρίτη 26/12, θα γίνει αποκομιδή των βυθιζόμενων κάδων πρωί και βράδυ, αποκομιδή ανακύκλωσης το πρωί στο κέντρο, ενώ κανονικά θα γίνει και η αποκομιδή των νυχτερινών δρομολογίων.
Αντίστοιχα (με των εορτών των Χριστουγέννων), θα είναι τα δρομολόγια την παραμονή και ανήμερα Πρωτοχρονιάς, ενώ την Τρίτη 02/01, η υπηρεσία Καθαριότητας θα λειτουργήσει κανονικά.
Παρακαλούνται οι δημότες, να βοηθήσουν το έργο των συνεργείων καθαριότητας τηρώντας το πρόγραμμα, που έχει καταρτιστεί για τις γιορτινές ημέρες.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!