Όπως κάθε χρόνο, έτσι και φέτος τη δεύτερη ημέρα των Χριστουγέννων (26 Δεκεμβρίου) αναβίωσε το παραδοσιακό έθιμο της Γιορτής Τσιγαρίδας, η Θρακική Εστία Κατερίνης στον ιδιόκτητο χώρο της.
Στην εκδήλωση το παρών έδωσαν πολλοί θρακιώτες και όχι μόνο, όπου αντάλλαξαν χριστουγεννιάτικες, ευχές, δοκίμασαν το παραδοσιακό έδεσμα της τσιγαρίδας, όπως το μαγείρεψαν επι τόπου τα μέλη του Συλλόγου, ήπιαν κρασί και διασκέδασαν χορεύοντας παραδοσιακά θρακιώτικα τραγούδια.
Ακολουθεί φωτογραφικό υλικό από την εκδήλωση:
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!