Πολύς ο λόγος τις τελευταίες ημέρες, ιδιαίτερα από τότε που μαθεύτηκε ότι ο νεοεκλεγείς Δήμαρχος Πύδνας-Κολινδρού κ. Χρήστος Κομπατσιάρης ενεργοποίησε ξανά, μετά από αρκετά χρόνια, την θέση του Γενικού Γραμματέα στον Δήμο.
Απο εχθές που ανακοινώθηκε επίσημα και το όνομα της κυρίας που αναλαμβάνει αυτή την νευραλγική θέση, αρχίζουμε να έχουμε εικόνα για τον τρόπο διοίκησης του κ. Κομπατσιάρη και τα μελλοντικά του σχέδια.
Πρόκειται για την κ. Πηνελόπη Ορτουλίδου η οποία αναλαμβάνει την θέση της Γενικού Γραμματέα με τη φιλοδοξία να επιφέρει θετικές αλλαγές και να συμβάλει στην εξέλιξη του δήμου.
Ποια είναι η κυρία
Ορτουλίδου;
Η κυρία Ορτουλίδου διετέλεσε Προϊσταμένη Οικονομικής Υπηρεσίας στο Δήμο Θεσσαλονίκης, καθώς και Επιθεωρήτρια του ΣΔΟΕ. Είναι απόφοιτος του τμήματος Οικονομικών Επιστημών του ΠΑ.ΜΑΚ. και κάτοχος Μεταπτυχιακού του Εθνικού Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών στις Στρατηγικές Διαχείρισης Κρίσεων, Καταστροφών και Περιβάλλοντος.
Η ανάληψη της πολύ υπεύθυνης θέσης του Γ.Γ. του Δήμου Πύδνας-Κολινδρού από την κυρία Ορτουλίδου δημιουργεί μια νέα σελίδα για το δήμο. Όλοι πάντως οι δημότες της περιοχής περιμένουν με ενδιαφέρον τις επόμενες εξελίξεις από τη νέα δημοτική αρχή, ευελπιστώντας σε μια νέα και ελπιδοφόρα εποχή για τον Δήμο τους.
Πηγές από το στενό περιβάλλον κ. Κομπατσιάρη, αναφέρουν πως η ενεργοποίηση της θέσης του Γενικού Γραμματέα του Δήμου Πύδνας Κολινδρού αντιπροσωπεύει την προσδοκία της νέας διοίκησης για νέες ιδέες, καινοτομία και δυναμισμό στη νέα δημοτική περίοδο που ξεκινά σε λίγες μέρες.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!