Ενώπιον του Δημάρχου Δίου-Ολύμπου Βαγγέλη Γερολιόλιου ορκίστηκαν το πρωί της Πέμπτης 28 Δεκεμβρίου 2023 οι εκλεγέντες δημοτικοί σύμβουλοι Πέτρος Κιάφας και Αστέριος Πατρής και οι εκλεγέντες σύμβουλοι των δημοτικών κοινοτήτων Λεπτοκαρυάς και Πλαταμώνα, Κωνσταντίνος Τσαρούχας και Άγγελος Τζιώλης αντίστοιχα.
Η ορκωμοσία των συμβούλων που δεν είχαν καταφέρει να παρευρεθούν στην ορκωμοσία της 17ης Δεκεμβρίου 2023, πραγματοποιήθηκε στο γραφείο του Δημάρχου.
Μετά το πέρας της ορκωμοσίας, ο Δήμαρχος ευχήθηκε καλή θητεία και καλή δύναμη στα καθήκοντά τους, με όφελος για τους δημότες και του Δήμου.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!