Στις αστυνομικές Αρχές του Μεσολογγίου βρίσκεται ένας 50χρονος άντρας, ο οποίος εξετάζεται ως ύποπτος για την υπόθεση του 31χρονου Μπάμπη Κουτσίκου, του οποίου τα ίχνη έχουν χαθεί από την περασμένη Πέμπτη (4.01.2024).
Ο 50χρονος φέρεται να είναι ο τελευταίος άνθρωπος που είδε τον αγνοούμενο από το Μεσολόγγι. Σύμφωνα με πληροφορίες, χρωστούσε χρήματα στον 31χρονο. Εκείνος, όμως, φέρεται να ισχυρίζεται ότι του τα είχε δώσει του νεαρού, όμως η οικογένειά του, υποστηρίζει ότι ποτέ δεν του επέστρεψε το χρηματικό ποσό.
Αξίζει να σημειωθεί ότι οι Αρχές έχουν προχωρήσει στη σύλληψή του με την κατηγορία περί όπλων, γιατί κατά τη διάρκεια της έρευνας των αστυνομικών βρέθηκε στην κατοχή του ένα μαχαίρι, και δεν συνελήφθη για την εξαφάνιση του 31χρονου.
Την ίδια ώρα, στο newsit.gr μιλάει η Μαρία, η αδερφή του 31χρονου αγνοούμενου, που από την πρώτη στιγμή βρίσκεται στο σημείο μαζί με την άλλη της αδερφή και όλη την οικογένειά της, συμμετέχοντας στις έρευνες για τον εντοπισμό του αδερφού της, Μπάμπη.
«Κάνουμε έρευνες αυτή τη στιγμή. Είμαστε όλοι έξω και ψάχνουμε. Και οι καιρικές συνθήκες δεν βοηθάνε. Έχουμε χωριστεί σε ομάδες: αστυνομία, εθελοντές και εθελοντές πολίτες. Δεν έχουμε καμία ενημέρωση από την αστυνομία, δεν μας λένε τίποτα», δηλώνει στο newsit.gr.
Αναφερόμενη στον 50χρονο που εξετάζεται από τις Aρχές, λέει στο newsit.gr ότι ήταν «ο τελευταίος άνθρωπος που τον είδε. Με αυτόν είχε την τελευταία επικοινωνία ότι θα τον έπαιρνε και θα πήγαινε μαζί του για κυνήγι. Αλλά εκείνος υποστηρίζει ότι τον άφησε σε ένα σημείο, όπου θα τον παραλάμβανε κάποιος άλλος. Ο αδερφός μου δεν είχε άλλους γνωστούς για κυνήγι εδώ στο Μεσολόγγι. Ένας που είχε για κυνήγι ήταν εκτός Μεσολογγίου και οι άλλοι του οι φίλοι δεν κυνηγάνε».
Οι έρευνες έχουν ξεκινήσει από τις πρώτες πρωινές ώρες της Κυριακής (07.01.24) και σύμφωνα με τον Διονύση Τσιρόγλου, επικεφαλής της ομάδας έρευνας και διάσωσης που μιλάει στο newsit.gr, πλέον «έχουν επικεντρωθεί στο ρέμα της Αγριλιάς που έχει μήκος 5-6 χιλιόμετρα. Είναι τεράστια περιοχή και είναι με ελαιώνες, εσπεριδοειδή και καλαμιές που εκεί είναι το πιο δύσκολο κομμάτι».
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!