Την συμβολική κατάληψη του οδοστρώματος στον ΠΑΘΕ και στο ρεύμα προς Θεσσαλονίκη, πραγματοποίησαν λίγα λεπτά μετά τις 16:00 σήμερα το απόγευμα οι Λαρισαίοι αγρότες, που βρίσκονται στον κόμβο του Πλατύκαμπου.
Ειδικότερα, όπως αναφέρουν πληροφορίες του larissanet.gr, πεζοί ανέβηκαν στην Εθνική Οδό, διεκόπη για μικρό χρονικό διάστημα η κυκλοφορία, με τον κ. Μαρούδα να επισημαίνει ότι εντείνονται οι προετοιμασίες για την Agrotica και τον κ. Μαχά να τονίζει ότι σήμερα θα αποσταλεί επιστολή για την κρατική αρωγή των 10.000 ευρώ που σε πολλές περιπτώσεις στη Θεσσαλία δεν φτάνουν για την κάλυψη των ζημιών.
Δείτε τις δηλώσεις τους:
Τέλος, ο κ. Τσικριτζής απηύθυνε νέο κάλεσμα συμμετοχής στους αγρότες.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!