Στις 30 Ιανουαρίου η Αγία Εκκλησία μας, εορτάζει και τιμά από κοινού τους τρεις Μεγάλους Πατέρες και Οικουμενικούς Δασκάλους, τον Μέγα Βασίλειο, τον Γρηγόριο τον Θεολόγο και τον Ιωάννη τον Χρυσόστομο, προστάτες των γραμμάτων, των μαθητών και της σπουδάζουσας νεολαίας.
Τιμή προς τη μνήμη των Αγίων Τριών Ιεραρχών από πλευράς όλων μας, είναι η ανάδειξη και η διαφύλαξη της Παιδείας ως θεμέλιο λίθο της κοινωνίας μας, αλλά και η διαμόρφωση όλων εκείνων των προϋποθέσεων, ώστε κάθε παιδί να μπορεί να μετέρχεται της ελληνικής παιδείας, μέσα σε ένα ασφαλές και αξιοπρεπές σχολικό περιβάλλον.
Χρόνια πολλά, δημιουργικά με υγεία !
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!