Την Υπουργό Εσωτερικών, Νίκη Κεραμέως, υποδέχτηκε ο Δήμαρχος Δίου-Ολύμπου, Βαγγέλης Γερολιόλιος, το πρωί της Παρασκευής 12 Ιανουαρίου 2024, στο πλαίσιο της επίσκεψης της υπουργού στην Πιερία.
Ζητήματα που αφορούν, μεταξύ άλλων, στο προσωπικό του Δήμου και την ανάγκη περαιτέρω στελέχωσης των υπηρεσιών, τη διαχείριση αδέσποτων ζώων συντροφιάς, συζητήθηκαν κατά τη συνάντηση με την υπουργό. Ο κ. Γερολιόλιος έδωσε επιγραμματικά τα σημεία που χρήζουν άμεσης διαχείρισης, υπογραμμίζοντας την πάντα καλή συνεργασία του Δήμου με το Υπουργείο Εσωτερικών.
Η κα Κεραμέως από την πλευρά της σημείωσε ότι ο δίαυλος επικοινωνίας του Υπουργείου με τους Δήμους είναι ανοιχτός για την επίλυση των προβλημάτων που αντιμετωπίζουν και την υποστήριξή τους, και δήλωσε την επιθυμία της να επισκεφτεί στο μέλλον τον εμβληματικό Όλυμπο.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!