Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε την Παρασκευή 19 Ιανουαρίου 2024 η Ημερίδα του Νομαρχιακού Τμήματος της Α.Δ.Ε.Δ.Υ. Πιερίας, για τα Συνταξιοδοτικό—Ασφαλιστικό – Εργασιακό Δίκαιο των Δημοσίων Υπαλλήλων, με συνδιοργάνωση της Ε.Λ.Μ.Ε. Πιερίας και του Σ.Ε.Π.Ε. Πιερίας. Στην κατάμεστη αίθουσα του πρώτου ορόφου του Συνεδριακού Κέντρου “ΕΚΑΒΗ” πλήθος εκπαιδευτικών και εργαζόμενων διάφόρων Υπηρεσιών του Δημοσίου παρακολούθησαν με ζωηρό ενδιαφέρον την άρτια παρουσίαση των ζητημάτων της ημερίδας, από τον Νομικό – Εργατολόγο κ. Ιωάννη Σουκιουρόγλου.
Μετά την παρουσίαση οι συνάδελφοι είχαν την ευκαιρία να θέσουν τις ειδικότερες ερωτήσεις που τους απασχολούσαν γύρω από το συνταξιοδοτικό κυρίως ζήτημα και να πάρουν απαντήσεις και χρήσιμες πληροφορίες από τον κεντρικό ομιλητή κ. Σουκιουρόγλου. Την εκδήλωση τίμησαν με την παρουσία τους, ο Διευθυντής της Δ.Δ.Ε. Πιερίας κ. Μακρής Γιώργιος, η Διευθύντρια της Δ.Π.Ε. Πιερίας κ. Τριανταφυλλίδου Νόπη, ο Πρόεδρος της Ο.Λ.Μ.Ε. κ. Παπαχρήστος Νίκος, ο κ. Τσούχλος Θόδωρος από την Ο.Λ.Μ.Ε , ο αιρετός του Κ.Υ.Σ.Δ.Ε. κ. Νεκτάριος Κορδής, ο κ. Τάσος Αντωνιάδης αιρετός του Κ.Υ.Σ.Π.Ε. και ο κ. Δημήτρης Γκατζάλας Γενικός Σύμβουλος της Α.Δ.Ε.Δ.Υ.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!