Διαγωνισμός της ΕΠΜ με θέμα: «Η αξία της αιμοδοσίας και τη σημασία της στη συνέχιση της ανθρώπινης ζωής»
Τρίτη, Ιανουαρίου 16, 2024
Η Εφορεία Αιμοδοσίας της Εστίας Πιερίδων Μουσών Κατερίνης και ο σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων Ατόμων με Αναπηρία "ΣΤΗΡΙΖΩ" Ν.Πιερίας, υπηρετώντας επί σειρά ετών την εθελοντική αιμοδοσία ως την ύψιστη μορφή πολιτισμού και προσφοράς, προβαίνει σε μια σειρά παράλληλων δραστηριοτήτων και καλεί τους μαθητές της πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης του Ν. Πιερίας να γράψουν ή και να εικονογραφήσουν,εθελοντικά, παραμύθια σχετικά με την αξία της αιμοδοσίας και τη σημασία της στη συνέχιση της ανθρώπινης ζωής.
Οι εκπαιδευτικοί που επιθυμούν να προετοιμάσουν σχετικά τους μαθητές τους μπορούν να χρησιμοποιήσουν σχετικά παραμύθια ή λογοτεχνικά κείμενα. Τα παραμύθια και οι ζωγραφιές που θα συγκεντρωθούν θα αξιολογηθούν από ειδική επιτροπή και θα αξιοποιηθούν στην κατεύθυνση της διεύρυνσης του μηνύματος της αξίας της προσφοράς αίματος, σε μια πληθυσμιακή ομάδα που σύντομα θα κληθεί να τροφοδοτήσει και να υποστηρίξει αυτή την προσπάθεια. Καταληκτική ημερομηνία για συμμετοχές 15 Απριλίου 2024.
Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να απευθυνθείτε στην έφορο της αιμοδοσίας κ. Κατερίνα Νταϊλάκη Ιορδανίδου. Τηλέφωνο επικοινωνίας 6973491966.
Δημοσίευση σχολίου
0
Σχόλια
Το κανάλι μας στο Youtube
Kapa News
Σχολή Οδηγών "Τροχοκίνηση"
Επικοινωνία
[email protected] Στείλτε την γνώμη σας, την άποψη σας, ή τα δελτία τύπου σας για να δημοσιευθούν στο Site
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!