Θα ήθελα να εκφράσω τα θερμά μου συγχαρητήρια προς τον Ευάγγελο Φαλάρα, νυν Συντονιστή των Πυροσβεστικών Υπηρεσιών Στερεάς Ελλάδας - Θεσσαλίας, για την προαγωγή του στο βαθμό του Αντιστράτηγου και την τοποθέτησή του, στη θέση του Γενικού Επιθεωρητή Πυροσβεστικής Βορείου Ελλάδος, μετά τις πρόσφατες κρίσεις αξιωματικών του Πυροσβεστικού Σώματος.
Η προαγωγή αυτή αποτελεί ανταπόδοση του κόπου και της σκληρής δουλειάς πολλών ετών, κατά τη διάρκεια των οποίων ο συντοπίτης μας Ευάγγελος Φαλάρας υπηρέτησε με ήθος, εργατικότητα και αυξημένο αίσθημα ευθύνης το Πυροσβεστικό Σώμα. Η συνεισφορά του από κάθε θέση που κατείχε και η προσφορά του στους πολίτες, μεταξύ αυτών και στους Πιεριείς, ήταν και είναι υποδειγματική, αποσκοπώντας πάντα στην προστασία και το καλό του συνόλου.
Του εύχομαι από καρδιάς να έχει υγεία, δύναμη και κάθε επιτυχία στο δύσκολο και απαιτητικό έργο του. Να έχει μια ευδόκιμη θητεία και να συνεχίσει με τον ίδιο ζήλο να προσφέρει τις υπηρεσίες του στο Πυροσβεστικό Σώμα και από τη νέα του θέση, με γνώμονα πάντα την προσφορά και την ευημερία των πολιτών.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!