Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 20/1/2024 η κοπή της βασιλόπιτας του Ιατρικού Συλλόγου Πιερίας στη Γρίτσα Λιτοχώρου. Τιμώμενο πρόσωπο στην εκδήλωση, ο επί πολλές δεκαετίες υπεύθυνος της Γραμματείας του Συλλόγου κ. Μπλιάτσιος Δημήτριος .
Παρευρέθηκαν η Υφυπουργός Ανάπτυξης Άννα Μάνη -Παπαδημητρίου, ο Βουλευτής Ξενοφώντας Μπαραλιάκος, ο Διοικητής του Γενικού Νοσοκομείου Κατερίνης Γεώργιος Χατζηγεωργίου , και ο κος Χαράλαμπος Μπρουσκέλης ως εκπρόσωπος του Βουλευτή Σπυρίδωνα Κουλκουδίνα .
Επίσης παρευρέθηκε ο Αντιδήμαρχος Ανέστης Μυστρίδης . Η έκτακτη σύσκεψη της Πολιτικής Προστασίας λόγω της κακοκαιρίας κράτησε μακριά μας την Αντιπερειφεριάρχη Σοφία Μαυρίδου.
Ο Πρόεδρος του Ιατρικού Συλλόγου κ. Τσανικίδης Ηρακλής καλωσόρισε και ευχαρίστησε όλους τους παρευρισκόμενους που ανταποκρίθηκαν στην πρόσκληση.
Στη συνέχεια έγινε η κοπή της βασιλόπιτας την οποία ευλόγησε ο Αρχιμανδρίτης Ιωάννης Ίτσιος .
Ακολούθησε η απονομή τιμητικής πλακέτας στον κ.Μπλιάτσιο Δημήτριο για την πολυετή προσφορά του στην γραμματεία του Ιατρικού Συλλόγου Πιερίας.
Τυχερός της βραδιάς που βρήκε το νόμισμα ο ιατρός κ.Κουρτσιλίδης Αθανάσιος, ειδικευόμενος στην Παθολογική Κλινική ο οποίος κέρδισε ένα τριήμερο ταξίδι στο ξενοδοχείο ΜΟΝΤΑΝΑ στο Καρπενήσι χορηγία της κλινικής ΕΛΠΙΔΑ του ομίλου Γατένιου.
Η βραδιά έκλεισε με χορούς υπό τους ήχους ζωντανής μουσικής .
Ακολουθούν αντιπροσωπευτικά φωτογραφικά στιγμιότυπα από την εκδήλωση.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!