O Δήμο μας με ιδιαίτερη χαρά φιλοξενεί στο κλειστό Γυμναστήριο του Αθλητικού Κέντρου «Ευάγγελος Πολύζος» στον Κολινδρό Πιερίας το 16ο Κύπελλο Θεσσαλονίκης Ιαπωνικής Ξιφασκίας (Kendo), το οποίο διοργανώνεται από το Α.Σ. ΑΤΡΑΠΟΣ υπό την αιγίδα της «Ελληνικής Ομοσπονδίας Κέντο».
Πρόκειται για διεθνή διοργάνωση με συμμετέχοντες αθλητές και διαιτητές από Ελλάδα, Βουλγαρία, Τουρκία, Σερβία, Γαλλία, Ηνωμένο Βασίλειο, Βέλγιο, Μάλτα, Σουηδία, Αυστρία κ.α.
Οι αγώνες θα διεξαχθούν το Σαββατοκύριακο 24 & 25 Φεβρουαρίου 2024.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!