Τραγικές στιγμές ζει μια γυναίκα από την Πτολεμαΐδα, μετά από τον χαμό του συζύγου της και του παιδιού τους την ίδια ημέρα, ενώ βρίσκονταν στη Θεσσαλονίκη.
Συγκεκριμένα, ο 50χρονος αντιμετώπιζε τον τελευταίο μήνα σοβαρό πρόβλημα υγείας και νοσηλευόταν στο νοσοκομείο Θεαγένειο στη Θεσσαλονίκη.
Το βρέφος της οικογένειας μεταφέρθηκε από την 42χρονη μητέρα του, που βρισκόταν στη Θεσσαλονίκη, σε νοσοκομείο της πόλης με συμπτώματα αναπνευστικής λοίμωξης και, δυστυχώς, λίγες ώρες μετά κατέληξε.
Σύμφωνα με πληροφορίες, το βρέφος είχε υποκείμενα νοσήματα, καθώς, όταν γεννήθηκε, τον Ιούλιο του 2023, λόγω αποκόλλησης πλακούντα, είχε διακομισθεί σε κρίσιμη κατάσταση από την Πτολεμαΐδα στη μονάδα νεογνών του Ιπποκρατείου νοσοκομείου Θεσσαλονίκης και μάλιστα για τη διακομιδή του είχε στηθεί γέφυρα ζωής από δικυκλιστές και περιπολικά της αστυνομίας που συνόδευσαν, τότε, το ασθενοφόρο.
Το άτυχο μωρό είχε μεταφερθεί στο νοσοκομείο ΑΧΕΠΑ με αναπνευστική λοίμωξη, ενώ υπέστη σήψη και κατέληξε μέσα σε λίγες ώρες.
Δείτε το βίντεο του MEGA:
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!