Καλείστε στην τακτική συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου, στο Δημοτικό κατάστημα που εδρεύει στην Κοινότητα Λιτοχώρου, στις 06.02.2024, ημέρα Τρίτη και ώρα 17:00, για συζήτηση και λήψη απόφασης για τα παρακάτω θέματα της ημερήσιας διάταξης, βάσει των διατάξεων του άρθρου 67 παρ. 5 του Ν. 3852/2010 με τίτλο «Σύγκληση του Δημοτικού Συμβουλίου».
Τα θέματα ημερήσιας διάταξης:
1. Έγκριση μνημονίου αμοιβαίας συνεργασίας και κατανόησης μεταξύ του ΔΗΜΟΥ ΔΙΟΥ-ΟΛΥΜΠΟΥ, της ΔΕΑΔΟ Α.Ε. και της ΕΤΒΑ ΒΙ.ΠΕ. Α.Ε με αντικείμενο την αξιοποίηση και λειτουργία του ΒΙΟ.ΠΑ. Λιτοχώρου
Εισήγηση: Δήμαρχος, Ευάγγελος Γερολιόλιος
2. Τροποποίηση Οργανισμού Εσωτερικής Υπηρεσίας Δήμου Δίου-Ολύμπου
Εισήγηση: Τμήμα Διοικητικών Υπηρεσιών
3. Εκλογή αντιπροσώπου στο Δ.Σ. του ΦΟ.Δ.Σ.Α. Κεντρικής Μακεδονίας
Εισήγηση: Δήμαρχος, Ευάγγελος Γερολιόλιος
4. Τροποποίηση Τεχνικού Προγράμματος 2024
Εισήγηση: Τεχνική Υπηρεσία
5. Έγκριση παραχώρησης χώρου στην εταιρεία «ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ ΟΛΥΜΠΟΥ»
Εισήγηση:
6. 1η αναμόρφωση (τακτοποιητική) προϋπολογισμού οικονομικού έτους 2024 και τροποποίηση ΟΠΔ
Εισήγηση: Οικονομική Υπηρεσία
7. 2η αναμόρφωση προϋπολογισμού
Εισήγηση: Οικονομική Υπηρεσία
Η Πρόεδρος του Δ.Σ.
Δαδούλη Ολυμπία
---
Μπορείτε να παρακολουθήσετε τη συνεδρίαση εδώ: https://www.youtube.com/watch?v=-soHbYQEICg
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!