Θρήνος στη Λαμία και όχι μόνο, με τον θάνατο 8χρονου παιδιού. Το παιδί μεταφέρθηκε την Παρασκευή 2 Φεβρουαρίου με συμπτώματα γαστρεντερίτιδας στο γενικό νοσοκομείο της πόλης.
Από εκεί διακομίσθηκε στο νοσοκομείο «Παίδων» στην Αθήνα -που κατέληξε στις 7/2- και πολύ γρήγορα οι γιατροί διέγνωσαν ότι ο 8χρονος είχε σοβαρό πρόβλημα στα νεφρά, από άγνωστη -μέχρι στιγμής- αιτία.
Αυτή τη στιγμή έχουν ερευνηθεί οι επαφές τους μικρού παιδιού και το τι έγινε πριν μεταφερθεί στο νοσοκομείο της Λαμίας.
Μέχρι στιγμής έχουν αποκλειστεί κάποιος εκδοχές, αλλά αναμένονται και άλλα αποτελέσματα.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!