Με την Προϊσταμένη της Διεύθυνσης της Δ.Ο.Υ. Κατερίνης Ζωή Σταματογιάννη και τον Προϊστάμενο της Υποδιεύθυνσης Ιωάννη Μάραμις – Χάρλαν, συναντήθηκαν ο πρόεδρος κ. Ηρακλής Τσιτλακίδης, ο Γ. Γραμματέας Νίκος Λαλούμης, και οι Αντιπρόεδροι κ. Γιώργος Ζώβας και Δημήτρης Τοπαλίδης της Ένωσης Ξενοδοχείων Πιερίας, στο πλαίσιο των ενημερωτικών επαφών και συναντήσεων που πραγματοποιούν.
Στόχος, η ανταλλαγή απόψεων σε ζητήματα που αφορούν την εύρυθμη λειτουργία των τουριστικών μονάδων των επαγγελματιών του Τουρισμού, αλλά και η ενημέρωση από πλευράς ΕΞΕΠ για θέματα που τους απασχολούν.
«Συζητήσαμε μεταξύ άλλων θεμάτων, τον εξορθολογισμό των φορολογικών ελέγχων στις επιχειρήσεις, την προθεσμία σύνδεσης των pos με τις ταμειακές μηχανές έως τα τέλη Φεβρουαρίου που είναι ανέφικτο και την αρωγή στη διοργάνωση της πανελλήνιας συνάντησης υπαλλήλων ΔΟΥ, που θα πραγματοποιηθεί στην Πιερία, στο πλαίσιο της ειλικρινούς και αμοιβαίας συνεργασίας που υπάρχει», επεσήμανε ο Πρόεδρος της Ένωσης και Αντιπρόεδρος της Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Ξενοδοχείων (Π.Ο.Ξ) κ. Τσιτλακίδης.
«Συζητήσαμε μεταξύ άλλων θεμάτων, τον εξορθολογισμό των φορολογικών ελέγχων στις επιχειρήσεις, την προθεσμία σύνδεσης των pos με τις ταμειακές μηχανές έως τα τέλη Φεβρουαρίου που είναι ανέφικτο και την αρωγή στη διοργάνωση της πανελλήνιας συνάντησης υπαλλήλων ΔΟΥ, που θα πραγματοποιηθεί στην Πιερία, στο πλαίσιο της ειλικρινούς και αμοιβαίας συνεργασίας που υπάρχει», επεσήμανε ο Πρόεδρος της Ένωσης και Αντιπρόεδρος της Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Ξενοδοχείων (Π.Ο.Ξ) κ. Τσιτλακίδης.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!