Σοβαρό περιστατικό σημειώθηκε χθες στο Γυμνάσιο Εμπεσού Αιτωλοακαρνανίας, όταν μία 25χρονη, αδερφή – κηδεμόνας μαθητή της Γ΄ Γυμνασίου, μπήκε στην αίθουσα σε ώρα μαθήματος και επιτέθηκε με καρέκλα σε μαθήτρια η οποία φέρεται ότι κορόιδευε τον αδερφό της.
Η μαθήτρια της Γ΄ Γυμνασίου τραυματίστηκε στο κεφάλι και διακομίσθηκε στο Γενικό Νοσοκομείο Αγρινίου όπου έλαβε και την απαραίτητη ιατρική φροντίδα.
Η 25χρονη συνελήφθη, ενώ ο Διευθυντής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Νομού Αιτωλοακαρνανίας, είπε, μιλώντας στην ΕΡΤ Πάτρας πως το επεισόδιο θα διερευνηθεί σε βάθος ενώ αύριο στο εκπαιδευτικό ίδρυμα θα βρεθεί και ψυχολόγος.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!