Τριτοκοσμικές είναι οι συνθήκες που επικρατούν στο Θεαγέννειο Νοσοκομείο Θεσσαλονίκης, καθώς φωτογραφία που ήρθε στη δημοσιότητα, δείχνει έναν ασθενή να συνέρχεται από μέθη στις… καρέκλες της αίθουσας αναμονής.
Ο ασθενής όπως φαίνεται στην παρακάτω φωτογραφία, είναι ξαπλωμένος στις καρέκλες μετά από την ενδοσκόπηση που υπεβλήθη μέχρι να συνέλθει από τη μέθη, καθώς δεν υπήρχε διαθέσιμη αίθουσα ανάνηψης.
Ο διευθυντής της Γαστρεντερολογικής Κλινικής στο Θεαγένειο Νοσοκομείο Δημήτρης Τζιλβές, δημοσίευσε στον λογαριασμό του στο Facebook τη φωτογραφία του ασθενούς, αναφέροντας:
«Ζητούμε ΣΥΓΝΩΜΗ από τους ασθενείς μας για τη διαθέσιμη “αίθουσα ανάνηψης”. Λυπούμαστε που όλα μας τα διαβήματα σε όλα τα επίπεδα, για καλύτερες συνθήκες απέβησαν άκαρπα».
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!