Σε μια κατάμεστη αίθουσα, πλημμυρισμένη από μέλη και φίλους του Εργαστηρίου Κρητικής Παράδοσης και Πολιτισμού Πιερίας «Το Ξαθέρι» πραγματοποιήθηκε το πρωί της 11ης Φεβρουαρίου 2024 στα γραφεία του συλλόγου, η καθιερωμένη κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας.
Μέσα σε αυτό το ζεστό και εγκάρδιο κλίμα, ο πρόεδρος του Συλλόγου, κ. Μιχάλης Δουλγεράκης, αφού ευχήθηκε για τη νέα χρονιά, ευχαρίστησε ιδιαίτερα τα μέλη και τους φίλους του «Ξαθεριού», οι οποίοι αποτελούν την κινητήριο δύναμη μας, για την αμέριστη συμπαράστασή τους και τη αθρόα συμμετοχή τους στις δράσεις του συλλόγου.
Στη συνέχεια προχώρησε σε έναν σύντομο απολογισμό των δραστηριοτήτων του προηγούμενου έτους και σε όσα πρόκειται να υλοποιηθούν το επόμενο διάστημα. Την εκδήλωση τίμησαν με την παρουσία τους εκπρόσωποι των βουλευτών του νομού, ο εκπρόσωπος του Δημάρχου Κατερίνης, δημοτικοί σύμβουλοι, εκπρόσωποι πολιτιστικών φορέων, οι φίλοι και τα μέλη του συλλόγου.
Ο τυχερός της εκδήλωσης ήταν ο κ. Πρόδρομος Σιτζόγλου, ο οποίος έτυχε το φλουρί και έλαβε ως δώρο ένα κόσμημα, αγιοκωνσταντινάτο, προσφορά του συλλόγου μας. Το Διοικητικό Συμβούλιο ευχαριστεί τα μέλη και τους φίλους για την παρουσία τους και για τα πλούσια εδέσματα που ετοίμασαν για τον μπουφέ της εκδήλωσης. Το Δ.Σ.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!