Συνεχίζονται τα σοβαρότατα περιστατικά βίας μεταξύ ανηλίκων στη Ζάκυνθο, που έχουν σκορπίσει ανησυχία στους κατοίκους του νησιού. Η ΕΡΤ Ζακύνθου δημοσίευσε σήμερα ένα βίντεο με συμπλοκή και ξυλοδαρμό μεταξύ ανηλίκων μαθητών του ΕΠΑΛ.
Στο βίντεο φαίνεται η συμπλοκή να ξεκινά μεταξύ ενός 15χρονου και ενός 17χρονου, ενώ λίγο αργότερα ο καυγάς γενικεύεται με τη συμμετοχή φίλων των δυο παιδιών.
Σύμφωνα με πληροφορίες όλαν άρχισαν όταν ο 17χρονος ενόχλησε την κοπέλα του 15χρονου.
Το περιστατικό συνέβη την περασμένη Πέμπτη, λίγες ώρες μετά από αντίστοιχο περιστατικό που έλαβε χώρα στο 3ο γυμνάσιο Ζακύνθου.
Για τον άγριο καυγά ανάμεσα στους μαθητές του ΕΠΑΛ δεν έγιναν συλλήψεις.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!