Το μέλος και διατελέσαντα πρόεδρο του Δικηγορικού Συλλόγου Κατερίνης, Ιωάννη Σιδηρόπουλο, με αφορμή την κατάκτηση του πρώτου βραβείου σε παγκόσμιο διαγωνισμό ποίησης με το έργο του “Ελλάδα των Ονείρων”, υποδέχτηκε σήμερα στο Δημαρχείο, ο Δήμαρχος Κατερίνης, Ιωάννης Ντούμος.
Απευθυνόμενος στον κο Σιδηρόπουλο, ο Δήμαρχος σημείωσε: «Θα ήθελα να σας εκφράσω τα θερμά μου συγχαρητήρια. Η πρόσφατη διάκρισή σας στο διαγωνισμό που προκήρυξε ο διεθνής πολιτιστικός και πνευματικός φορέας με την ονομασία «Αμφικτυονία Ελληνισμού» τιμά την Κατερίνη του πολιτισμού και των γραμμάτων. Καλή δύναμη και πολλές ευχές για νέες επιτυχίες».
Αξίζει να σημειωθεί, ότι το ποίημα διακρίθηκε και κατέλαβε την πρώτη θέση ανάμεσα σε 150 και πλέον συμμετοχές.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!