Η διερεύνηση και η ανησυχία για τα αίτια και την αντιμετώπιση της νεανικής παραβατικότητας, η παρουσίαση διαφορετικών προσεγγίσεων ως προς την πρόληψη και την αντιμετώπιση των εξαρτήσεων, η νοηματοδότηση του αθλητισμού ως μέσου πρόληψης των εξαρτήσεων και η αναζήτηση των τρόπων με τους οποίους εκφράζεται η ψυχική οικονομία μέσω της τέχνης και πώς συνδέεται με την πρόληψη των εξαρτήσεων.
Αυτοί είναι οι άξονες της ημερίδας της Κυριακής 3 Μαρτίου 2024 στις 10:30π.μ. στο Συνεδριακό Κέντρο Δήμου Κατερίνης με ομιλητές διακεκριμένους και καταξιωμένους στο πεδίο του ο καθένας.
Το πρόγραμμα της ημερίδας:
Προσβλέπουμε στη συμμετοχή και στην κατάθεση απόψεων από κάθε ενδιαφερόμενο στη συζήτηση στο τέλος.
Θα χορηγηθεί βεβαίωση.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!