Η Δ.Ε.Υ.Α. Κατερίνης ενημερώνει πως το διάστημα από Τρίτη 20 μέχρι και την Τετάρτη 21 Φεβρουαρίου 2024 θα εκτελούνται εργασίες επί της οδού Κίου (στο ύψος του γηπέδου ποδοσφαίρου) της Τ.Κ. Παραλίας του Δήμου Κατερίνης.
Οι εργασίες εκτελούνται στα πλαίσια του έργου ‘’Αποχέτευση ομβρίων Τ.Κ. Παραλίας’’ και σχετίζονται με την ανάγκη μετατόπισης των υφιστάμενων αγωγών ακαθάρτων του δίδυμου καταθλιπτικού δικτύου με έναρξη το υφιστάμενο αντλιοστάσιο ακαθάρτων της Τ.Κ. Παραλίας.
Για τον λόγω αυτό θα υπάρχει καθολική διακοπή κυκλοφορίας όλων των οχημάτων στο τμήμα της οδού Κίου που περικλείεται μεταξύ των διασταυρώσεων της με τις οδού Γεωργάκη Ολύμπιου και Υψηλάντου.
Η κυκλοφορία όλων των οχημάτων θα εξυπηρετείται σύμφωνα με την εγκατεστημένη σήμανση.
Ζητούμε την κατανόηση των κατοίκων για την αναγκαία όχληση.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!