Εργασίες καθαρισμού δεξαμενής ύδρευσης Τ.Κ. Κ. Αγίου Ιωάννη
Πέμπτη, Φεβρουαρίου 15, 2024
Η Δ.Ε.Υ.Α. Κατερίνης με προσήλωση στον στόχο της αδιάλειπτης υδροδότησης και ποιοτικής παροχέτευσης με πόσιμο νερό υψηλής ποιότητας, στο σύνολο τόσο των Δημοτικών, Τοπικών Ενοτήτων όσο και στην πόλη της Κατερίνης, την Παρασκευή 16 Φεβρουαρίου 2024 από νωρίς το πρωί θα προβεί σε εργασίες καθαρισμού της υδρευτικής δεξαμενής της Τ.Κ Κ. Αγ. Ιωάννη.
Συγκεκριμένα, αποφρακτικό μηχάνημα σε συνεργασία με προσωπικό της υπηρεσίας θα προβούν σε εκκένωση της δεξαμενής ύδρευσης της Τ.Κ. Κ. Αγ. Ιωάννη από το νερό, συγκέντρωση και απομάκρυνση των φερτών υλικών και των επικαθίσεων του πυθμένα με ταυτόχρονη πλύση των τοιχωμάτων της. Στην όλη διαδικασία θα παρίσταται και ο Πρόεδρος της Τ.Κ. Κ. Αγ. Ιωάννη ο οποίος έχει την ευθύνη της συνεχούς ενημέρωσης των κατοίκων του Κ. Αγ. Ιωάννη.
Ο καθαρισμός της υδρευτικής δεξαμενής υπολογίζεται πως θα ολοκληρωθεί το μεσημέρι ενώ η ομαλή υδροδότηση θα αποκατασταθεί τις απογευματινές ώρες.
Ζητούμε την κατανόηση του καταναλωτικού κοινού και την φύλαξη ποσοτήτων νερού για την κάλυψη των βασικών αναγκών του κατά την διάρκεια της διακοπής της υδροδότησης.
Ο Πρόεδρος Δ.Ε.Υ.Α.Κ. Οφείδης Σάββας
Δημοσίευση σχολίου
0
Σχόλια
Το κανάλι μας στο Youtube
Kapa News
Σχολή Οδηγών "Τροχοκίνηση"
Επικοινωνία
[email protected] Στείλτε την γνώμη σας, την άποψη σας, ή τα δελτία τύπου σας για να δημοσιευθούν στο Site
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!