Στο νοσοκομείο κατέληξαν δύο 16χρονοι μαθητές Λυκείου το μεσημέρι της Παρασκευής, οι οποίοι τραυματίστηκαν με μια αυτοσχέδια κροτίδα την ώρα που προσπαθούσαν να την ενεργοποιήσουν στο μπαλκόνι του διαμερίσματος δευτέρου ορόφου στο κέντρο του Αγρινίου.
Η κροτίδα εξερράγη στα χέρια τους και τραυματίστηκαν από τα θραύσματα, ο ένας ελαφρά και ο άλλος πιο σοβαρά.
Για καλή τους τύχη, στο σπίτι βρισκόταν η μητέρα του ενός που κάλεσε αμέσως ασθενοφόρο και οι δυο μαθητές μεταφέρθηκαν στο νοσοκομείο Αγρινίου όπου παρασχέθηκαν οι πρώτες βοήθειες στον έναν 16χρονο που τραυματίστηκε στο χέρι και αποχώρησε.
Όμως, ο δεύτερος τραυματίστηκε στο μάτι και κρίθηκε αναγκαίο να διακομιστεί στο Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο της Πάτρας, όπου παρέμεινε για νοσηλεία με ελεγχόμενη την κατάστασή του.
Για τις συνθήκες κάτω από τις οποίες συνέβη το περιστατικό διενεργούν προανάκριση οι αστυνομικοί της Ασφάλειας, που έχουν σχηματίσει δικογραφία για πλημμελή εποπτεία ανηλίκου σε βάρος των γονέων των δυο παιδιών.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!