Φέτος στις 6-8 Σεπτεμβρίου 2024 ο ΓΑΣ Αρχέλαος Κατερίνης διοργανώνει αναπτυξιακό τουρνουά χάντμπολ (χειροσφαίριση) U14 (αγοριών γεννημένων το 2010-2011) και φιλοδοξεί να το καθιερώσει ως ένα από τα καλύτερα της Ελλάδας.
Οι αγώνες θα διεξαχθούν στο Β΄ ΔΑΚ Κατερίνης (Θεόδωρος Διαμαντόπουλος) σε συνδιοργάνωση με τον Δήμο Κατερίνης.
Ξενοδοχεία στην παραλιακή ζώνη θα φιλοξενήσουν τους νεαρούς αθλητές, λεωφορεία θα τους μεταφέρουν από και προς το γήπεδο των αγώνων, ενώ θα υπάρχει πλήρη διατροφή για όλους τους συμμετέχοντες του τουρνουά. Το τουρνουά θα έχει πλήρης ιατρική κάλυψη.
Παράλληλα θα υπάρξουν παράλληλες εκδηλώσεις για να γνωρίσουν οι επισκέπτες την Κατερίνη. Όλοι οι αγώνες θα μεταδίδονται ζωντανά (live streaming) στο διαδίκτυο από ειδικό συνεργείο.
Το τουρνουά έχει τεθεί υπό την αιγίδα της ΟΧΕ (Ομοσπονδία Χειροσφαίρισης Ελλάδος) και της ΕΑΠ/ΟΧΕ (Επιτροπή Ανάπτυξης της ΟΧΕ) και έχει ενταχθεί στο καλεντάρι της Ομοσπονδίας.
Ξενοδοχεία στην παραλιακή ζώνη θα φιλοξενήσουν τους νεαρούς αθλητές, λεωφορεία θα τους μεταφέρουν από και προς το γήπεδο των αγώνων, ενώ θα υπάρχει πλήρη διατροφή για όλους τους συμμετέχοντες του τουρνουά. Το τουρνουά θα έχει πλήρης ιατρική κάλυψη.
Παράλληλα θα υπάρξουν παράλληλες εκδηλώσεις για να γνωρίσουν οι επισκέπτες την Κατερίνη. Όλοι οι αγώνες θα μεταδίδονται ζωντανά (live streaming) στο διαδίκτυο από ειδικό συνεργείο.
Το τουρνουά έχει τεθεί υπό την αιγίδα της ΟΧΕ (Ομοσπονδία Χειροσφαίρισης Ελλάδος) και της ΕΑΠ/ΟΧΕ (Επιτροπή Ανάπτυξης της ΟΧΕ) και έχει ενταχθεί στο καλεντάρι της Ομοσπονδίας.
Θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας βάση της δήλωσης συμμετοχής των ομάδων. Ήδη το ενδιαφέρον των ομάδων για συμμετοχή στο τουρνουά είναι μεγάλο, τόσο από Ελλάδα όσο από Κύπρο και εξωτερικό.
ΕΣΥ ΘΑ ΛΕΙΠΕΙΣ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΓΙΟΡΤΗ ΤΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΑΝΤΜΠΟΛ; ΔΗΛΩΣΕ ΤΩΡΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ!
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!