Με την προβολή της ταινίας «Bromelia», της Ευτέρπης Χαραλαμπίδη, ανοίγει σήμερα στις 19:00, η αυλαία των εκδηλώσεων «Εαρινές Ημέρες Μουσών 2024».
Πρόκειται για μια ταινία που προβάλλεται στο πλαίσιο της παγκόσμιας ημέρας συνδρόμου DOWN, αγγίζει ευαίσθητα κοινωνικά θέματα, όπως: ο ρόλος της οικογένειας, η μητρότητα, η διαφορετικότητα, το δικαίωμα της επιλογής στην προσωπική μας ζωή, η ευαισθησία για τα ζώα.
Η είσοδος για το κοινό είναι ελεύθερη.
Όπως είναι γνωστό, τον καθιερωμένο κύκλο εκδηλώσεων - δραστηριοτήτων, με τίτλο: «ΕΑΡΙΝΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ΜΟΥΣΩΝ», ο οποίος καλύπτει ένα ευρύ φάσμα εκφάνσεων της τέχνης και του πολιτισμού οργανώνει η Εστία Πιερίδων Μουσών, σε συνδιοργάνωση με την Αντιδημαρχία Πολιτισμού/Τουρισμού Δήμου Κατερίνης, υπό την αιγίδα της Ιεράς Μητροπόλεως Κίτρους, Κατερίνης & Πλαταμώνος.
Σήμερα Πέμπτη στις 19:00, στον κινηματογράφο "Ευκαρπίδη"
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!