Με παροδικά αυξημένη συννεφιά ο καιρός της Παρασκευής με τον Σάκη Αρναούτογλου να τονίζει ότι βροχές αναμένονται την Παρασκευή σε Ήπειρο, σε Θεσσαλία, Στερεά και την ΒΔ Πελοπόννησο.
Η θερμοκρασία αναμένεται το μεσημέρι να φτάσει τους 16 βαθμούς στα κεντρικά, τους 10 με 17 στα βόρεια και τους 18 στα νότια. Στα δυτικά ο υδράργυρος θα φτάσει στους 18 και στα ανατολικά από 13 έως 18.
Στην Αττική, θα έχουμε διάσπαρτες μπόρες μέσα στη μέρα και κυρίως στα κεντρικά και ΒΔ τμήματα του νομού. Η θερμοκρασία από 7 έως 17 βαθμούς.
Στην Αττική, θα έχουμε διάσπαρτες μπόρες μέσα στη μέρα και κυρίως στα κεντρικά και ΒΔ τμήματα του νομού. Η θερμοκρασία από 7 έως 17 βαθμούς.
Στη Θεσσαλονίκη θα έχουμε συννεφιά από το πρωί και μέσα στη μέρα θα έχουμε μπόρες στα ορεινά.
Το Σάββατο, νεφώσεις θα έχουμε στα νότια της Πελοποννήσου και στην Κρήτη και στην υπόλοιπη Ελλάδα θα έχουμε αρκετό ήλιο.
Την Κυριακή, ένα νέο πέπλο συννεφιάς θα περάσει από την χώρα και θα έχουμε τοπικές μπόρες στα δυτικά της χώρας.
Την Δευτέρα, ανήμερα της 25ης Μαρτίου, θα έχουμε πρόσκαιρες και μικρής διάρκειας μπόρες νωρίς το πρωί σε Ηπειρο, Δυτική Θεσσαλία και Στερεά, Ευρυτανία και Φωκίδα, αλλά και στη Πελοπόννησο.
Μέσα στην ημέρα όμως ο καιρός θα ανοίξει γρήγορα και θα έχουμε ηλιοφάνεια.
Την Τρίτη, θα έχουμε λιακάδα το πρωί, αλλά θα έχουμε βροχές στα δυτικά, κεντρικά και τα νότια με τους νοτιάδες να φτάνουν τα 6 και 7 μποφόρ.
Αναλυτικά ο καιρός από τον Σάκη Αρναούτογλου
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!