Το Επιμελητήριο Πιερίας σε συνεργασία με την Ένωση Φοροτεχνικών Ελευθέρων Επαγγελματιών Πιερίας (ΕΦΕΕΠ), στο πλαίσιο της διαρκούς και έγκυρης ενημέρωσης των επιχειρήσεων – μελών του, διοργανώνει ανοιχτή ενημερωτική εκδήλωση, με θέμα: «Φορολογικές υποχρεώσεις επιχειρήσεων στην ψηφιακή εποχή», την Τετάρτη 20 Μαρτίου 2024 και ώρα 18:30, στη Συνεδριακή του Αίθουσα (1ος όροφος).
Μετά τους χαιρετισμούς του κ. Ηλία Χατζηχριστοδούλου, προέδρου του Επιμελητηρίου Πιερίας και του κ. Αστερίου Σιδερίδη, προέδρου της ΕΦΕΕΠ, η παρουσίαση των παρακάτω θεμάτων: Ψηφιοποίηση Συναλλαγών (myDATA), Ηλεκτρονική τιμολόγηση, Νέος Φορολογικός Νόμος 5073/23 (τεκμαιρόμενο εισόδημα), Ψηφιακή Κάρτα Εργασίας, θα πραγματοποιηθεί από λογιστές – φοροτεχνικούς, μέλη της διοίκησης της ΕΦΕΕΠ, τους κυρίους Αστέριο Σιδερίδη, Γεώργιο Κήπου, Ιωάννη Καρυπίδη και Ιωάννη Καρατζιούλα.
Στη συνέχεια θα ακολουθήσει κύκλος ερωτήσεων – απαντήσεων για την επίλυση των αποριών και συζήτηση με τους παρευρισκόμενους.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!