Πιστή στο ρόλο της και στο στόχο της ίδρυσής της,η Εφορεία Αιμοδοσίας της Ε.Π.Μ., έθεσε ως προτεραιότητα να αγκαλιάσει τις φίλες , μέλη της Εφορείας και του Συλλόγου, δίνοντάς τες την ευκαιρία για έναν προληπτικό έλεγχο υγείας, τον οποίο και οργάνωσε.
Εχθές 27-3-2024 έγινε δωρεάν εξέταση στο Νοσοκομείο Παπαγεωργίου που περιελάμβανε Μαστογραφία, Υπέρηχο στήθους και μέτρηση Οστικής Πυκνότητας, σε 24 κυρίες που αποδέχτηκαν το κάλεσμα . Η όλη διαδικασία ολοκληρώθηκε χάρη στη συνεργασία της Ακτινοδιαγνώστριας, Διευθύντριας του τμήματος Μαστού του Ακτινοδιαγνωστικού Εργαστηρίου του Νοσοκομείου Παπαγεωργίου, κας Ρούλας Μαλκότση, την οποία ευχαριστούμε ιδιαίτερα!!!
Επίσης ένα μεγάλο ευχαριστώ στο εξαιρετικό προσωπικό του τμήματος!!! Η κα Μαλκότση τόσο με την ιδιότητά της ως γιατρού όσο και με την υποστήριξή της ως γυναίκας σε γυναίκα, άνοιξε το δρόμο να συνειδητοποιήσουν πολλές γυναίκες πως είναι "το προλαμβάνειν καλύτερο του θεραπεύειν !!!
Κρίνοντας ως ιδιαίτερα σημαντική μια τέτοια πρωτοβουλία και αξιοποιώντας τη διάθεση της κας Ρούλας Μαλκότση να είναι αρωγός, δεσμευόμαστε να το επαναλάβουμε.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!