Φρουρούμενος στο νοσοκομείο της Άρτας νοσηλεύεται ο ιερέας από την Αιτωλοακαρνανία μετά τις επιθέσεις που εξαπέλυσε εντός της δικαστικής αίθουσας αλλά και στη συνέχεια τόσο στο Αστυνομικό Τμήμα που μεταφέρθηκε όσο και στο νοσηλευτικό ίδρυμα.
Ο ιερέας είχε πρωταγωνιστήσει σε θερμό επεισόδιο στο κέντρο της Άρτας προ έτους όταν χειροδίκησε σε βάρος άλλων ατόμων.
Όπως αναφέρει το epiruspost.gr, αυτή την φορά κατά την συζήτηση των ασφαλιστικών μέτρων για την επιμέλεια των παιδιών επιτέθηκε στην εν διαστάσει σύζυγό του με αποτέλεσμα εκείνη να χάσει τις αισθήσεις της και να μεταφερθεί στο νοσοκομείο.
Επιτέθηκε όμως και στον αστυνομικό που προσέτρεξε όπως και στην αξιωματικό υπηρεσίας όταν οδηγήθηκε στο Τμήμα.
Ο τρίτος κύκλος των επεισοδίων γράφηκε στο νοσοκομείο όπου μεταφέρθηκε κατ’ εντολή εισαγγελέα και βρέθηκε πρόσωπο με πρόσωπο με συγγενείς της πρώην συζύγου του.
Ο ιερέας παραμένει στο νοσοκομείο αναμένοντας την ολοκλήρωση των εξετάσεων και την απόφαση της Εισαγγελίας για τα περαιτέρω.
Σημειώνεται ότι ο ιερέας δεν ανήκει στο δυναμικό της Μητρόπολης Άρτας αλλά στην Αιτωλοακαρνανία.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!