«Φίρμα» έγινε στη χώρα μας η Ευρωπαία Εισαγγελέας. Λύσσαξαν στην κυριολεξία τα κυβερνητικά «παπαγαλάκια» με την κυρία Λάουρα Κιόβεσι.
Ο ένας την ειρωνεύεται γιατί είναι Ρουμάνα. Ο άλλος ενοχλήθηκε γιατί άφησε αιχμές για το Σύνταγμα. Ο τρίτος γιατί παρενέβη στα «εσωτερικά» μας. Ο τέταρτος γιατί άφησε υπονοούμενα για τον Άρειο Πάγο μας, ο οποίος, ως γνωστόν, είναι το αγλάισμα της παγκόσμιας Δικαιοσύνης.
Ποιο ήταν το αμάρτημα της κυρίας Λάουρα, που ξύπνησε τα «παπαγαλάκια» και άρχισαν όλα μαζί να τραγουδούν το «άσε μας κυρά μου»; Ότι διαπίστωσε πως με το ισχύον νομικό πλαίσιο είναι δύσκολο να εντοπισθούν οι πιθανές ευθύνες υπουργών. Τόσο μεγάλη ανακάλυψη. Αυτό δηλαδή που σχολιάζουν σε όλα τα καφενεία της Ελλάδας.
Πάντως αξίζει να προσθέσουμε ότι όλοι αυτοί οι κυβερνητικοί «παπαγάλοι» του «άσε μας κυρά μου» ομνύουν κατά τα λοιπά στην Ευρώπη, τον ευρωπαϊσμό και τους ευρωπαϊκούς θεσμούς. Οκ παιδιά καταλάβαμε. Καλή η Ευρώπη, αλλά καλύτερα να βγαίνει το κυβερνητικό μεροκάματο!
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!