Το απόγευμα του Σαββάτου, 9 Μαρτίου 2024, η Αντιπεριφερειάρχης Πιερίας, κα Σοφία Μαυρίδου, παρευρέθηκε στην εκδήλωση του Κέντρου Πολιτισμού της Περιφέρειας Κεντρικής Μακεδονίας, σε συνδιοργάνωση με την Περιφερειακή Ενότητα Πιερίας και το Δήμο Κατερίνης.
Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα της Γυναίκας με τίτλο “Κύκλος διαλέξεων για Ψυχολογική Ενδυνάμωση”. Κεντρική ομιλήτρια της εκδήλωσης ήταν η κα Νέλη Βυζαντιάδου, ψυχοθεραπεύτρια ενηλίκων και συγγραφέας, ενώ συμμετείχε και η ηθοποιός, κα Βαλεντίνα Παρασκευαΐδου. Κατά τη διάρκεια του σεμιναρίου συζητήθηκαν οι δυσκολίες και οι προκλήσεις που αντιμετωπίζει η σύγχρονη γυναίκα, όπως επίσης και οι τρόποι και λύσεις, ώστε να υπερπηδά τα εμπόδια που συναντά στην καθημερινότητά της.
Η Περιφερειακή Ενότητα Πιερίας στηρίζει το πολυσχιδές έργο του Κέντρου Πολιτισμού της Περιφέρειας Κεντρικής Μακεδονίας και συνεργάζεται άριστα με την πρόεδρο, κα Άννα Μυκωνίου, αποσκοπώντας στην προαγωγή του πλούσιου πολιτιστικού προϊόντος της περιφέρειάς μας και στην ενημέρωση και ευαισθητοποίηση των συμπολιτών μας σε καίρια κοινωνικά ζητήματα, με τα οποία έρχονται αντιμέτωποι στην καθημερινότητά τους.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!