Mε μία πραγματικά πανάθλια αφίσα διαφημίζεται το ντοκιμαντέρ «Αδέσποτα Κορμιά» της Ελίνας Ψύκου το οποίο θα προβληθεί στη Θεσσαλονίκη και δείχνει στο Σταυρό έναν Χριστό που είναι στην πραγματικότητα μία έγκυος γυναίκα.
Το «Αδέσποτα Κορμιά» θα προβληθεί στο Φεστιβάλ Ντοκιμαντέρ Θεσσαλονίκης, στις 12 και στις 14 Μαρτίου και είναι η επιτομή της «Woke» κουλούρας και οι οπαδοί της δεν ξεχνούν σε κάθε ευκαιρία να δείχνουν πως είναι πολέμιοι του Χριστού και της Παναγίας.
Η «υπόθεση» έχει ως εξής:
Η Ρόμπιν είναι έγκυος, αλλά δε θέλει να γίνει μητέρα.
Η Κατερίνα θέλει αλλά δεν μπορεί.
H Κική θέλει απλώς να πεθάνει.
Όμως η άμβλωση, η εξωσωματική γονιμοποίηση και η ευθανασία αντίστοιχα δεν είναι νόμιμες στις χώρες τους.
Είναι σαφές το μήνυμα που θέλει να περάσει το ντοκιμαντέρ, άλλωστε τα επόμενα στάδια μετά την ψήφιση του ν/σ για την τεκνοθεσία από «παντρεμένους» ΛΟΑΤΚΙ+ είναι να επιτραπεί να αποκτούν παιδιά από παρένθετες μητέρες και η… υποβοηθούμενη ευθανασία (δηλαδή το ελληνικό κράτος να επιτρέπει στους πολίτες του και να τους βοηθάει κιόλας, να αυτοκτονούν νόμιμα και προπαντός ανώδυνα).
Η πανάθλια αφίσα του ντοκιμαντέρ #Αδεσποτα_κορμια με βαθύτατα ανίερο κ'βέβηλο περιεχόμενο της #Ελενη_Ψυκου που θα προβληθεί στη #Θεσσαλονίκη καταδεικνύει για ακόμα μια φορά ποιόν πολεμούν οι οπαδοί της woke: τον Χριστό,την Παναγία κ'τους Αγίους! #ΕΟΝ #Επικαιροτητα #είδηση #ΛΟΑΤΚΙ pic.twitter.com/gUIiEIX2f2
— Ελληνική Ορθόδοξη Νεολαία - ΕΟΝ (@EonNeolaia) March 4, 2024
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!