Κλιμάκιο του ΕΛΓΑ θα επισκεφθεί τις πληγείσες περιοχές στις δημοτικές κοινότητες Αγίου Σπυρίδωνα, Βροντούς και Κονταριώτισσας, του Δήμου Δίου-Ολύμπου, προκειμένου να καταγράψει τις καταστροφές στις καλλιέργειες που προκάλεσε η πρόσφατη θεομηνία.
Η επίσκεψη του αρμόδιου κλιμακίου των υπηρεσιών του ΕΛΓΑ, προγραμματίστηκε να πραγματοποιηθεί το συντομότερο δυνατό, μετά από τη συνεργασία του Δήμου Δίου-Ολύμπου με την υφυπουργό Ανάπτυξης, Άννα Μάνη-Παπαδημητρίου, την Αντιπεριφερειάρχη Πιερίας, Σοφία Μαυρίδου, και τους βουλευτές Πιερίας, Φώντα Μπαραλιάκο και Σπύρο Κουλκουδίνα, σε συνεννόηση με τον πρόεδρο του ΕΛΓΑ, Ανδρέα Λυκουρέντζο.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!