Την Τρίτη, 26 Μαρτίου 2024, η Αντιπεριφερειάρχης Πιερίας, κα Σοφία Μαυρίδου υποδέχθηκε στο γραφείο της στην Περιφερειακή Ενότητα Πιερίας, το Τοπικό Τμήμα Ν. Πιερίας, της Διεθνούς Ένωσης Αστυνομικών.
Συγκεκριμένα στη συνάντηση παρευρέθηκαν, ο Ά Αντιπρόεδρος του Εθνικού Τμήματος IPA και υπεύθυνος Δημοσίων Σχέσεων του τοπικού τμήματος, κος Κωνσταντίνος Παπανικολάου, ο Πρόεδρος του τοπικού τμήματος, κος Αθανάσιος Ρίζος, η Ά Αντιπρόεδρος του τοπικού τμήματος, κα ΓΛυκερία Καϊμακάμη, ο Β´ Αντιπρόεδρος, κος Κωνσταντίνος Μπουκλής, η αναπληρώτρια γραμματέας, κα Σοφία Στάμου και ο αναπληρωτής ταμίας, κος Δημήτρης Πολυχρονίου.
Κατά τη διάρκεια της συνάντησης η Αντιπεριφερειάρχης ενημερώθηκε για το πλάνο δράσεων τόσο του Εθνικού Τμήματος της IPA, όσο και του τοπικού, καθώς επίσης και για τις δράσεις της Διεθνούς Ένωσης Αστυνομικών, στις οποίες συμμετέχει ενεργά και δίνει δυναμικό “παρών” το τοπικό τμήμα της Πιερίας. Από την πλευρά της, η κα Σοφία Μαυρίδου δήλωσε πως, “η Περιφερειακή Ενότητα Πιερίας βρίσκεται πάντα κοντά και συνεργάζεται με όλους τους φορείς και τις υπηρεσίες που δεν περιορίζονται μόνο στην εξυπηρέτηση των συμπολιτών μας, αλλά εξελίσσονται και αναπτύσσουν δράσεις εξωστρέφειας με σκοπό το κοινό όφελος”.
Κατά τη διάρκεια της συνάντησης η Αντιπεριφερειάρχης ενημερώθηκε για το πλάνο δράσεων τόσο του Εθνικού Τμήματος της IPA, όσο και του τοπικού, καθώς επίσης και για τις δράσεις της Διεθνούς Ένωσης Αστυνομικών, στις οποίες συμμετέχει ενεργά και δίνει δυναμικό “παρών” το τοπικό τμήμα της Πιερίας. Από την πλευρά της, η κα Σοφία Μαυρίδου δήλωσε πως, “η Περιφερειακή Ενότητα Πιερίας βρίσκεται πάντα κοντά και συνεργάζεται με όλους τους φορείς και τις υπηρεσίες που δεν περιορίζονται μόνο στην εξυπηρέτηση των συμπολιτών μας, αλλά εξελίσσονται και αναπτύσσουν δράσεις εξωστρέφειας με σκοπό το κοινό όφελος”.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!