Η Αντιδημαρχία Κοινωνικής Προστασίας του Δήμου Κατερίνης, με αφορμή την παγκόσμια ημέρα ακοής (3η Μαρτίου), διοργάνωσε δράσεις μετρήσεων ακοής για τα μέλη του ΚΑΠΗ Ρητίνης και του ΚΗΦΗ (Κέντρου Ημερήσιας Φροντίδας Ηλικιωμένων) Κατερίνης. Παράλληλα, στο ΚΑΠΗ Ρητίνης έγιναν και αιματολογικές εξετάσεις.
Ο αντιδήμαρχος Κοινωνικής Προστασίας, Σάββας Καρυπίδης βρέθηκε στο ΚΑΠΗ Ρητίνης, συνομίλησε με τους ωφελούμενους και ανέφερε χαρακτηριστικά: «Η έγκαιρη πληροφόρηση και η διάγνωση των προβλημάτων που αφορούν στη βελτίωση της ποιότητας ζωής των ηλικιωμένων, αποτελούν για μας πρώτη προτεραιότητα».
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!